Klocki Lego z pewnością należą do najbardziej popularnych zabawek na świecie. Chociaż pojawiły się pod koniec lat 40. XX wieku, do dziś dzieci z wielu krajów chętnie po nie sięgają. Duńskie klocki doczekały się nawet własnego święta. Kiedy jest obchodzone i jak można je uczcić?
Międzynarodowy Dzień Lego ustanowiono na 28 stycznia. Dlaczego właśnie ta data została wybrana? Jest to związane z ważnym etapem w historii duńskiej firmy produkującej klocki Lego. Popularne do dziś elementy z 8 wypustkami (znane jako 2x4) trafiły do sklepów w Danii w 1949 roku. Ze względu na możliwość tworzenia z ich pomocą wielu różnych konstrukcji, zapewniały świetną zabawę dzieciom i to pozostało właściwie bez zmian. Charakterystyczny dla klocków Lego sposób łączenia został opatentowany dopiero 9 lat później, a dokładnie 28 stycznia 1958 roku. Międzynarodowy Dzień LEGO ustanowiono na pamiątkę właśnie tego wydarzenia. Klocki duńskiej firmy zyskały popularność, ponieważ pozwalają rozwijać kreatywność i wyobraźnię, a jednocześnie są bardzo proste w użyciu i można je ze sobą dowolnie łączyć. Pozwalają więc tworzyć nieskończenie wiele różnych konstrukcji. Sukces klocków Lego sprawił, że powstały nie tylko specjalne ich serie oraz zestawy, ale też oparte na licencji Lego gry, gazety, a nawet filmy i parki rozrywki.
Miłośnicy klocków Lego mają wiele możliwości uczczenia tego dnia. Jednym z nich jest odwiedzenie któregoś z Legolandów. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa obecnie jest to trudne, ale 28 stycznia można też wziąć udział w licznie organizowanych tego dnia konkursach na najbardziej pomysłowe konstrukcje z Lego. Oczywiście równie dobrym sposobem na spędzenie czasu w Międzynarodowy Dzień LEGO 2023 jest po prostu wspólne budowanie z popularnych klocków. To dobry pretekst także do tego, by uzupełnić posiadane już zbiory o kolejne ciekawe zestawy Lego.
Klocki Lego to świetny pomysł na prezent dla dziecka, wystarczy tylko wybrać odpowiedni zestaw. Małe dzieci z pewnością chętnie będą bawić się klockami Lego DUPLO. Są one większe od tych
klasycznych, dlatego zapewnią bezpieczeństwo nawet kilkumiesięcznym maluchom, które chętnie wkładają zabawki do buzi. Duże klocki są odpowiednie dla dzieci w wieku do 4 lat, bo ich wielkość ułatwia tworzenie prostych konstrukcji. Dla starszej grupy wiekowej (od 4 do 7 lat) przeznaczone są klocki Lego Juniors. Mają wielkość klasycznych klocków Lego, ale zestawy zawierają też większe elementy ułatwiające budowanie. Można je oczywiście łączyć z klockami standardowej wielkości. Starsze dzieci poradzą sobie już z klasycznymi klockami oraz bardziej skomplikowanymi do składania konstrukcjami. Wśród nich znaleźć można wiele serii tematycznych przeznaczonych dla dziewczynek i chłopców, a także pozwalających na budowanie różnego rodzaju modeli, a nawet zdalnie sterowanych pojazdów. Wśród klocków Lego każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie niezależnie od wieku!
Marki
Świąteczne dekoracje
z 3
Sortuj po:
Najpopularniejsze
1 szt.
1 szt.
1 szt.
1 szt.
1 szt.
z 3
Lista kategorii
Zużyty sprzęt i opakowaniaCertyfikat BIOPoznaj Nutri-scoreQR kodyNiedziele handlowe 2024Dodatkowe listingiUstawienia cookies